Popunder

Blogger - Yazı İçine Adsense Reklamı Yerleştirme

Blogger üzerinden gelir elde etmek için google reklamlarını blogumuza yerleştiririz. Fakat her yazının içindede olmasını isteriz.
Share it:
Yazı İçine Adsense Reklamı Yerleştirme
Blogger - Yazı İçine Adsense Reklamı Yerleştirme
Blogger üzerinden gelir elde etmek için google reklamlarını blogumuza yerleştiririz. Fakat her yazının içindede olmasını isteriz. Bu konu hakkında kısa bir anlatım hazırladım. Anlatıma başlıyorum.


1- Blogger - Kumanda Paneli - Şablon - Html'yi Düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra Ctrl + F yardımı ile < data:post.body/> kodunu buluyoruz. Bazı temalarda 2 adet olabiliyor bu koddan her ikisindede denemenizi tavsiye ederim birinde olmaz ise diğerinde kesinlikle olacaktır.

2- < data:post.body/>  kodunun üst kısmına adsense reklamlarını yerleştirdiğimizde reklamlar üst kısımda alt kısmına yerleştirdiğimizde ise yazının en alt kısmında reklamları göreceksiniz.

3- Adsense reklam kodunu eklemek için aşağıdaki kodu kullanacağız. Fakat adsense reklam kodunu blogger'a göre uyumlu hale getireceğiz. Adsense reklam kodunuzu kopyalayın ve "adsense kod çevirici" tıklayın. Karşınıza gelen ekrana adsense reklam kodunuzu yapıştırın ve convert butonuna basın ve çevrilen kodu kopyalın ve aşağıdaki "Reklam kodu buraya eklenecek" yazan yere yapıştırın ve < data:post.body/> kodunun hemen altına yapıştırın ve şablonunuzu kaydedin. Artık yazılarınızın içinde adsense reklamları yer alacaktır.

< b:if cond='data:blog.pageType == "item"' >
Reklam kodu buraya eklenecek
< /b:if >
Share it:

Blogger İpuçları

Post A Comment:

0 comments:

1- Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2- Yazım ve dilbilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3- Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4- Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda, site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.