Popunder

Blogger Müzik Çalar Eklentisi

Blogunuzda ziyaretçileriniz gezinirken müzik keyfide yaşatmak istiyorsanız bu eklenti sayesinde yapabilirsiniz. Eklentinin kurulumu
Share it:
Blogger Müzik Çalar Eklentisi
Blogger Müzik Çalar Eklentisi
Blogunuzda ziyaretçileriniz gezinirken müzik keyfide yaşatmak istiyorsanız bu eklenti sayesinde yapabilirsiniz. Eklentinin kurulumu çok basittir. Müzikleride youtube'dan almanıza da olanak sağlıyor.

Eklentinin Kurulumu

Öncelikle yapmanız gereken şu siteye Tıklayın Karşınıza aşağıdaki ekran gelicek.

müzik çalar

Yukarıdaki gördüğünüz resimde hangi müzk çalar görüntüsünü istiyorsanız sağ tarafındaki kutucuğu işaretleyin ve aşağıdaki next butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki görmüş olduğunuz ekran çıkacak. Ben iyi anlamanız için örnek olarak bir kaç tane şarkı ekledim.

müzik çalar

Yukarıdaki resimde "Song Title" yazan kısıma ekleyeceğiniz sanatçının ismini ve şarkısı yazıyorsunuz. "Song Url" kısımınada ekleyeceğiniz şarkının url'sini ekliyorsunuz. Şarkıları youtube'den teemin edebilirsiniz. Şarkı ekleme işini bitirdikten sonra next butonuna tıklıyoruz. Müzik çaların ayar menüsü geliyor aşağıda ayarlar hakkında bilgi verilmiştir.

Müzik Çaların Ayarı
Autostart: Yes seçerseniz siteye girildiğinde otomatik olarak şarkılar çalmaya başlar.
Shuffle Playback: Yes seçerseniz şarkılar karışık,No seçerseniz sizin koyduğunuz sıraya göre çalacaktır.
Default Volume: Siteye ilk girildiğinde varsayılan ses düzeyi.%50 idealdir.
Placement of Player Bar: Top seçerseniz müzik çalar sitenin üstünde,Bottom seçerseniz sitenin altında yer alır.
Show Playlist by Default: No seçerseniz şarkı listesi sağ tarafta gözükmez.Manuel olarak açmanız gerekir.Yes seçerseniz şarkı listesi gözükür.

Müzk çaların ayar kısmınıda yaptıktan sonra "Done" butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan kodu kopyalayın  Blogger - Kumanda Paneli - Yerleşim - Html Javascript kısmına kodu yapıştırın.

Not: Blogger'ın dinamik görünümlerinde sorun çıkabilir. Klasik tema kullanmanız gerekebilir. Youtube playlistinizi eklerken 50 şarkı sınırı ile karşılaşabilirsiniz.

Share it:

Blogger İpuçları

Post A Comment:

0 comments:

1- Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2- Yazım ve dilbilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3- Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4- Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda, site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.