Blogger - Arşiv Sayfası Oluşturmak

Advertisemen
Blogger - Arşiv Sayfası Oluşturmak
Bloglar için arşiv sayfası oluşturalım. Bende kullanıyorum bu özelliği yayınlandığınız yazılarınızı toplu şekilde bir arada gösteriyor. Ne zaman yazı paylaşırsanız tarih olarak kaydediyor. Ziyaretçileriniz içinde yararlı bir eklenti olarak düşünüyorum.


Blogunuzun panelinden Sayfalar seçeneğine tıklıyorsunuz.


Daha sonra  Yeni sayfa seçeneğine tıklıyoruz alta doğru 2 seçenek açılıyor . Boş sayfayı seçiyoruz.


Karşınıza aşağıdaki ekran açılacak Sayfa adına "Arşiv" yazıyorsunuz ve html olan kısıma tıklıyorsunuz.


Aşağıdaki kodları html bölümüne kopya yapıştır yapıyorsunuz.

<div style="overflow:auto; padding:5px; width:185px; height:300px; background-color: rgb(255, 255, 255); border:1px solid #ccc;"><script src="http://yourjavascript.com/524549651/sitemap.js"></script><script src="http://tahtatebesir.blogspot.com/feeds/posts/default?max-results=500&amp;alt=json-in-script&amp;callback=loadtoc"></script></div>

Yukardaki kodlarda mavi renkte olan kısımlar genişlik ve uzunluk değerleridir blogunuzun sayfasına göre bu değerleri ayarlayabilirsiniz. "http://tahtatebesir.blogspot.com" yerine kendi blogunuzun ismini girin.

Sonuç olarak blogunuzda aşağıdaki gibi görünecek..


Kolay gelsin...

Advertisemen

Disclaimer: Gambar, artikel ataupun video yang ada di web ini terkadang berasal dari berbagai sumber media lain. Hak Cipta sepenuhnya dipegang oleh sumber tersebut. Jika ada masalah terkait hal ini, Anda dapat menghubungi kami disini.
Related Posts
Disqus Comments