Popunder

Blogger Sitenize Yazar Ekleyin

Blog kullanıcılarının hemen hemen hepsi, bloglarını kişisel formattakullanmaktadır. Keza bloglar da genellikle bu formata uygun olarak
Share it:
Blogger Sitenize Yazar Ekleyin
Blog kullanıcılarının hemen hemen hepsi, bloglarını kişisel formattakullanmaktadır. Keza bloglar da genellikle bu formata uygun olarak hazırlanmaktadır. Yine de bazı blog yazarları, kendilerine eşlik edecek yazarlara sitelerinde yer açmak isteyebilirler.
Böylece ‘kişisel blog’ formatının ötesine geçip, artan yazar sayısıyla konularda ve yazılarda çeşitlilik oluşturabilir, içeriğin zenginleşmesiyle de ziyaretçi sayısında artış sağlayabilirler. Ancak eklenecek yazarların, sitenizin yazım tarzına ve konu alanına hâkim olması son derece önemlidir. Eğer blogunuzda uyumlu bir birliktelik sağlarsanız, bu durum siteniz için mutlaka verimli olacaktır.

Blogger sayfamıza nasıl yazar ekleriz?

Öncelikle Blogger panelimizden Ayarlar > İzinler bölümünü açıyoruz. Karşımıza çıkan penceredeki ‘Yazar ekle’ butonuna tıklıyor ve yazarlık yapacak kişinin e-posta adresini yazarak ‘Davet Et’ butonuna tıklıyoruz. (Eklenecek kişinin gmail hesabının olması önemlidir. Eğer farklı bir mail hesabı varsa Blogger o kişiden gmail hesabı açmasını isteyebilir.)

Daha sonraki işlemde, davet ettiğiniz yazarın e-posta adresine gelen maildeki; ‘Bu bloga katkıda bulunmak için şu adresi ziyaret edin’ ifadesinin altında yer alan bağlantıya tıklaması gerekmektedir. Böylece açılacak pencerede son olarak ‘hesabınızla buradan oturum açın’ bağlantısını tıklayarak Blogger paneline giriş yapmış olacaktır.

Bundan sonra, eklenen yazarlar istediği zaman blogger paneline giriş yaparak blogunza yazı eklemeye başlayabilir.

Share it:

Blogger İpuçları

Post A Comment:

0 comments:

1- Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2- Yazım ve dilbilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3- Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4- Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda, site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.