Blogger - Yazı İçine Adsense Reklamı Yerleştirme

Advertisemen
Yazı İçine Adsense Reklamı Yerleştirme
Blogger - Yazı İçine Adsense Reklamı Yerleştirme
Blogger üzerinden gelir elde etmek için google reklamlarını blogumuza yerleştiririz. Fakat her yazının içindede olmasını isteriz. Bu konu hakkında kısa bir anlatım hazırladım. Anlatıma başlıyorum.


1- Blogger - Kumanda Paneli - Şablon - Html'yi Düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra Ctrl + F yardımı ile < data:post.body/> kodunu buluyoruz. Bazı temalarda 2 adet olabiliyor bu koddan her ikisindede denemenizi tavsiye ederim birinde olmaz ise diğerinde kesinlikle olacaktır.

2- < data:post.body/>  kodunun üst kısmına adsense reklamlarını yerleştirdiğimizde reklamlar üst kısımda alt kısmına yerleştirdiğimizde ise yazının en alt kısmında reklamları göreceksiniz.

3- Adsense reklam kodunu eklemek için aşağıdaki kodu kullanacağız. Fakat adsense reklam kodunu blogger'a göre uyumlu hale getireceğiz. Adsense reklam kodunuzu kopyalayın ve "adsense kod çevirici" tıklayın. Karşınıza gelen ekrana adsense reklam kodunuzu yapıştırın ve convert butonuna basın ve çevrilen kodu kopyalın ve aşağıdaki "Reklam kodu buraya eklenecek" yazan yere yapıştırın ve < data:post.body/> kodunun hemen altına yapıştırın ve şablonunuzu kaydedin. Artık yazılarınızın içinde adsense reklamları yer alacaktır.

< b:if cond='data:blog.pageType == "item"' >
Reklam kodu buraya eklenecek
< /b:if >
Advertisemen

Disclaimer: Gambar, artikel ataupun video yang ada di web ini terkadang berasal dari berbagai sumber media lain. Hak Cipta sepenuhnya dipegang oleh sumber tersebut. Jika ada masalah terkait hal ini, Anda dapat menghubungi kami disini.
Related Posts
Disqus Comments